Sıkça Sorulan Sorular(SSS)

Dövmemi nasıl uygularım?

5 adımda dövmenizi kolayca uygulayabilirsiniz!

  1. Uygulayacağınız yüzeyi temizleyin ve iyice kuruması için bekleyin.
  2. Kalıpların arkasındaki koruma kağıdını nazikçe çıkartın ve kalıbı yüzeye sıkıca yapıştırın. Kalıbın yüzeye tamemen yapıştığından emin olun.
  3. Sprey şişesini iyice çalkalayın ve kalıbın üzerine gezdirerek sıkın. Sıkma işlemine dövmenin yüzeyin her tarafına eşit dağıldığından emin olana kadar devam edin.
  4. Kalıbı çıkarmadan önce dövmenin kuruduğuna iyice emin olun.
  5. Kalıbı koruyuca kağıda tekrar yapıştırın ve bir sonraki kullanıma kadar saklayın.

Bir şişe sprey dövme(50ml) ile kaç adet dövme yapabilirim?

Kullanılan kalıbın büyüklüğüne ve spreyin sıkma yoğunluğuna bağlı olarak bir şişeden 25-30 kadar dövme yapabilirsiniz.  

Dövme kıyafetime bulaşırsa ne yapmalıyım? 

Dövme özellikle açık renkli kıyafetlerinizde leke bırakabilir. Bu yüzden uygularken kıyafetlerinize bulaşmadığından emin olun. Aksi takdirde hemen kıyafetinizin üzerindeki bakım-yıkama etiketindeki talimatları uygulayın.

Dövmeyi kullanmak güvenli mi?

Dövmemiz hem kaliteli görünmenizi sağlamakta, hem de alkollü solüsyonlarla kolayca temizlenirken cildinizde harhangi bir renk değişimi oluşturmadan çıkarılabilen özel bir formule sahiptir. Ek olarak dövme zorlu test koşullarından geçirilmiş olup, Avrupa Kozmetik Ürün Güvenliği Direktifleri'ne uygundur. Yani gönül rahatlğıyla kullanabilirsiniz.

Dövmeyi hayvanlar üzerinde test ettiniz mi?

Iconic Body Art ürünlerimiz hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Ürünleriniz çocuklar için uygun mudur?

Iconic Body Art ürünlerimiz tamemen güvenli olup, 14 yaşın altındaki çocuklar için aile gözetiminde uygulanmasını tavsiye ederiz.

Sprey şişesinin ağız kısmı bozurulursa ne yapmalıyım?

Şişe ağzı tıkanmış olabilir. Şişenin ağzını sökün, yıkayın, sallayın ve kurulayın. Daha sonra yerine takın ve tekrar deneyin.

Yüzüme kullanabilir miyim?

Evet ama kulaklarınıza, burnunuza ve özellikle gözlerinize yakın olan yerlere uygulamayın. Uygulama sırasında başkasından yardım alın. Böylece gözlerinizi tamamen kapalı tutabilirsiniz.

Eğer cildim tahriş olursa ne yapmalıyım?

Eğer cildiniz tahriş olduysa, cildinizi yıkayın ve dövmeyi kullanmayı bırakın. Hassas bir cilde sahipseniz, ilk 24 saat için yama testi yapmanızı öneririz.

Dövmenin kalıcılık süresi ne kadar?

Eğer dövmenize dikkatli bakarsanız 24-48 saat arası kalıcılığını koruyacaktır. Bu süre dövmenin su, sabun, alkol, yağ ve kıyafet temasına maruz kalmasına bağlı olarak değişebilir.

Dövmem suya dayanılı mı?

Dövmeniz suya dayanıklıdır. Fakat yine de ıslakken ovmayınız. Aksi takdirde dövmeniz dağılabilir, solabilir ya da silinebilir. 

Dövmeli cilde güneş koruma losyonları sürebilir miyim?

Güneş koruma losyonunuzu dövmenizin altına kullanabilirsiniz. Fakat dövmenizi uygulamadan önce losyonun cilt tarafından tamamen emildiğine emin olmalısınız. Losyonu bu şekilde kullanmanız halinde dövmenin ömrü beklenen süreden az olabilir. Güneş koruma losyonunuzu dövmenizi uyguladıktan sonra kullanmanız tavsiye edilmez. Bu durum dövmenizin dağılmasına sebep olabilir.

Iconic Body Art dövmemi nasıl silebilirim?

Dövmenizi silmek için sabunlu su ya da alkollü bez ile ovalamanız yeterli olacaktır.

Dövme kalıplarımı kaç kez kullanabilirim?

Kalıplarınızı 3-4 defa ya da daha fazla kullanabilirsiniz. Uygulamadan önce cildinizi temizlerseniz ya da uygulamadan sonra kalıpları iyi bir şekilde saklarsanız bu sayıyı arttırabilirsiniz.

Daha fazla alkollü mendil istiyorum. Nereden temin edebilirim?

Alkollü mendilleri size en yakın eczaneden temin edebilirsiniz. 

Paypal Nedir?

PayPal, kredi kartı bilgilerinizi paylaşmadan ödeme yapmanızı ve almanızı sağlayan güvenli bir online ödeme yöntemidir.